Jak urządzić małą sypialnię? Poradnik

19-06-2017

Mała sypialnia

Sypialnia to wyjątkowe miejsce, w którym każdego dnia odpoczywamy, relaksujemy się, zbierając siły na kolejny dzień. W niewielkim mieszkaniu oprócz wygodnego łóżka, które zagwarantuje zdrowy sen, musi znaleźć się również miejsce do przechowywania. Czym się kierować, urządzając niedużą sypialnię?

Urządzając małą sypialnię, trzeba przede wszystkim poszukiwać rozwiązań, które sprawią, że będzie ona:

  • przytulna,
  • stylowa,
  • funkcjonalna.

Sercem każdej sypialni jest wygodne i komfortowe łóżko. Warto zainwestować w tekstylia. Poduszki, narzuty, koce odgrywają w przestrzeni sypialnej przede wszystkim funkcję estetyczną i dekoracyjną. Jeżeli cała sypialnia jest utrzymana w jasnych odcieniach, z pewnością sprawdzą się dodatki w kolorach wyrazistych, odważnych.

 

Jasna i przytulna sypialnia

Gdy nie mamy do dyspozycji zbyt wielu metrów kwadratowych, powinniśmy tak zaplanować aranżację sypialni, by wykorzystać przestrzeń możliwie jak najbardziej optymalnie. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się szafa na wymiar pod sam sufit – przestrzeń w pomieszczeniu jest wtedy maksymalnie zagospodarowana. Szafa pełni rolę garderoby, można w niej także przechowywać rozmaite drobiazgi, zachowując ład i porządek. By dodatkowo optycznie powiększyć przestrzeń, warto postawić na szafy z lustrzanymi frontami.

Wszelkie dodatki sprawią, że sypialna przestrzeń będzie jeszcze bardziej przytulna. Warto urozmaicić ściany obrazami, zdjęciami. Śmiało można sięgać po wyraziste i odważne odcienie dodatków – świetnie będą się one prezentować na tle jasnych ścian. Ciekawym rozwiązaniem będzie także tapeta, która na niezagospodarowanej ścianie może z powodzeniem pełnić funkcję dekoracyjną. W sypialni sprawdzą się także fototapety. Aranżując niedużą sypialnię, należy też pamiętać o starannie dobranym oświetleniu. Nieodzowne będą lampki nocne, lampy wiszące. Uroku dodadzą dekoracyjne neony.

W mieszkaniach z wysokim sufitem trafionym rozwiązaniem do sypialni, dzięki któremu zaoszczędzić można sporo przestrzeni, będzie antresola.