ZALETY MEBLI SYSTEMOWYCH

24-05-2017

meble calpe

Jeszcze nie tak dawno aranżacja domu lub mieszkania zajmowała nam dość sporo czasu. Ciągłe poszukiwanie mebli odpowiednich do wnętrz i jednocześnie pasujących do siebie sprawiało nam wiele kłopotów i niepotrzebnych zmartwień. Dzisiaj dostępność rozwiązań przyprawia co prawda o zawrót głowy, ale za to przyjemny. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się meble systemowe.

Czym dokładnie są meble systemowe?

Maksymalne ułatwienie wyboru klientom – z pewnością oferta gotowych zestawów mebli to krok producentów ukierunkowany zarówno na wygodę, jak i na możliwość stworzenia aranżacji dostosowanej do własnego wyobrażenia. Co to oznacza? Meble systemowe mają to do siebie, że można je według upodobań odpowiednio zestawiać. Mówimy w tym przypadku o modułach, z których składa się cały zestaw, a wybór określonej części jest sprawą indywidualną. Oczywiście wygodnie jest skorzystać z efektów całego zestawu i wyposażyć nim określone wnętrze, ale nie zawsze jest to możliwe i w tej sytuacji pozostaje nam przemyśleć dobór odpowiednich elementów dla stworzenia unikalnego zestawu. Ingerencja klientów sięga nawet głębiej, ponieważ producenci pozwalają na manipulację kolorami frontów i blatów; zgodnie z życzeniami, niektóre moduły mogą się różnić liczbą szuflad, a ich wysuwanie może wykorzystywać uchwyty z zupełnie innych zestawów.

Wszechstronność zastosowania

Dowolność łączenia wybranych modułów jest niewątpliwie największą zaletą mebli systemowych. Funkcjonalność, wygoda i wszechstronność zastosowania to kolejne zalety, zwłaszcza jeśli mówimy o wszechstronności, ponieważ meble mogą być wykorzystane zarówno w domu, jak i w biurze. Bardzo ciekawym przykładem zastosowania mebli systemowych, np. w pokoju dziennym, jest kolekcja CALPE w dekorze Dąb Sonoma. Idealna imitacja struktury drewna uwypuklona masywnymi bokami korpusów i pogrubionymi wieńcami górnymi nadaje meblom wyjątkowy charakter. Dostępne elementy w pełni zaspokoją amatorów aranżacji wnętrz.

Warty uwagi jest fakt, że każdy moduł może również stanowić odrębną całość, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku zastosowań w biurze. Elementy zamknięte świetnie sprawdzą się do przechowywania wszelkich dokumentów i drobiazgów niezbędnych w tego typu pomieszczeniach, natomiast elementy otwarte – do segregatorów z dokumentami, do których jest potrzebny szybki dostęp. Nie brakuje również funkcjonalnych biurek. Znakomitym wyborem do biura może być system VEGAS – wyjątkowo elegancki i stylowy zestaw pozwalający na stworzenie unikalnej atmosfery, tak ważnej w sytuacji, kiedy odwiedza nas sporo klientów. Meble dostępne są w 18 wersjach kolorystycznych i składają się z wielu elementów, tworząc tym samym możliwość idealnego doboru odpowiedniego do biura modułu.

Wybór jakości w atrakcyjnej cenie

Biorąc pod uwagę szeroką paletę kolorów i faktur, możliwość dowolnego łączenia modułów i ich różnorodność, wysoką jakość i trwałość, nie sposób zauważyć, że jest to spełnienie oczekiwań na indywidualny wystrój mieszkania lub biura w atrakcyjnej cenie.